Дражниця Сергій Анатолійович

Кандидат економічних наук.
Доцент кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницького національного університету.

   

 

e-mail: sergiyd76@gmail.com

Народився 29 травня 1976 року в селі Баранівка Ярмолинецького району Хмельницької області в сім’ї сільських вчителів.

Батько – Дражниця Анатолій Іванович – закінчив Кам’янець-Подільський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Зоотехнія» та Полтавський педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель хімії та біології». Довгий час працював директором Вербецько-Мурованої та Сутковецької загальноосвітніх шкіл.

Мати (сьогодні покійна) – Дражниця Надія Дмитрівна – закінчила Кам’янець-Подільський педагогічний інститут за спеціальністю «Вчитель фізики та математики» і весь трудовий час пропрацювала вчителем математики у різних загальноосвітніх школах.

Сестра – Дудар Олена Анатоліївна – також за фахом вчитель фізики та математики і працює вчителем Сутковецької загальноосвітньої школи.

Одружений. Дружина – Дражниця Олена Миколаївна – закінчила магістратуру при Дрогобицькому педагогічному університеті ім.. І.Франка за спеціальністю «Педагогіка та методика професійної освіти» і здобула кваліфікацію викладача загальнотехнічних дисциплін. Працює викладачем спецдисциплін у Хмельницькому ВПУ №4.

Виховую двох синів, які зараз навчаються у Хмельницькій загальноосвітній школі.

Освітня діяльність:

У 1993 році закінчив Сутковецьку середню школу та вступив до Хмельницького кооперативного технікуму на спеціальність «Комерційна діяльність», який закінчив у 1997 році та здобув кваліфікацію товарознавця-комерсанта. В період навчання у технікумі був призваний на строкову службу до лав Української армії.

У тому ж 1997 році поступив на навчання за заочною формою до Львівської комерційної академії. У 2001 році успішно закінчив академію за спеціальністю «Товарознавство і торгівля продовольчими товарами» та здобув кваліфікацію товарознавця-комерсанта.

З 2005 р. по 2009 р. – аспірант кафедри комерційної діяльності та підприємництва Львівської комерційної академії. 15.04.2010р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.840.01 Львівської комерційної академії захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня «кандидат економічних наук» за спеціальністю 08.00.04 Економіка та управління підприємствами (сфери торгівлі та послуг) на тему «Економіко-організаційне забезпечення діяльності мереж крупноформатних підприємств торгівлі».

Рішенням атестаційної колегії від 21 листопада 2013 року (протокол № 8/02-Д) присвоєно вчене звання доцента.

Трудова діяльність:

Після закінчення Хмельницького кооперативного технікуму з 1997 р. по 2000 р. працював товарознавцем Ярмолинецької районної спілки споживчих товариств.

З 2001 р. по 2002 р. працював майстром виробничого навчання Ярмолинецької філії Хмельницького ПТУ №8. з 2002 р. по 2003 р. – майстер виробничого навчання Хмельницького ПТУ №18.

З грудня місяця 2003 року по листопад 2007 року працював викладачем менеджменту та комерційної діяльності у Хмельницькому кооперативному технікумі.

У січні місяці 2008 року перейшов працювати викладачем кафедри економічних дисциплін Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна». Із жовтня місяця 2009 року виконував обов’язки заступника завідувача кафедри фінансів вищеназваного навчального закладу, а з вересня 2010 року по вересень 2015 року працював у тому ж ВУЗі на посаді завідувача кафедри фінансів і кредиту. За час роботи в Хмельницькому інституті соціальних технологій був нагороджений почесною грамотою Хмельницької обласної державної адміністрації, подякою від Хмельницької міської ради, а також грамотами та подяками від керівництва університету «Україна» та Хмельницького інституту соціальних технологій.

З вересня 2015 року – доцент кафедри маркетингу і товарознавства Хмельницького національного університету.

Загальний педагогічний стаж – 15 років, в т.ч. в навчальних закладах 3-4 рівнів акредитації – 9 років.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

На основі своїх наукових досліджень опублікував більше 30 науково-методичних праць, серед яких 4 навчально-методичного характеру, решта наукового характеру. Є автором двох навчально-методичних посібників із грифом МОН України («Електронна комерція» та «Фінансовий аналіз»).

Працюючи на посаді завідувача кафедри фінансів і кредиту Хмельницького інституту соціальних технологій керував виконанням наскрізної наукової теми, яка була зареєстрована у міністерстві освіти та науки України.

У 2013 році виступав другим опонентом на захисті дисертації на здобуття наукового ступеня «Кандидат економічних наук» Гонського Михайла Дмитровича на засіданні спеціалізованої вченої ради Львівської комерційної академії..

З 2012 року по 2016 рік був головою журі секцій «Теорія та історія розвитку економіки», «Фінанси та грошовий обіг», «Мікроекономіка та макроекономіка» другого етапу конкурсу-захисту наукових робіт малої академії наук.

Підвищення кваліфікації:

Вебінар на тему : “Використання CRM системи Бітрікс24 в бізнесі: маркетинг, менеджмент, фінанси та управлінський облік” Сертифікат Дражниці С.А.

Проведення навчальних занять, захисту курсових робіт та іспитів із використанням сучасних інформаційних систем і технологій (zoom, viber, telegram) з дисциплін: «Маркетинг», «Стратегічний маркетинг», «Маркетингове ціноутворення», «Теорія і практика мерчандайзингу». Наказ №99КП від 4.05.2020

НАУКОВЕ СПРЯМУВАННЯ

Формування альтернативних шляхів та інструментів підвищення ефективності діяльності підприємств сфери торгівлі і послуг

ЗАХОПЛЕННЯ

Справжні моменти щастя переживаю у подорожах пізнаючи досі незвідане.